Folge uns
iBookstore
Android app on Google Play
Gefällt mir
Ein Programm der Universität Leiden
Всередині кометного шторму
21. January 2018, Kiev

Ви живете в частині світу, яка часом переживає снігові чи пилові бурі? Для більшості з нас екстремальні погодні явища — такі, як раптова заметіль — можуть мати величезний вплив на повсякденне життя. Сніг і вітер здатні зупинити транспортне сполучення і перервати електропостачання чи зв'язок на декілька годин і навіть днів.

Між 2014 і 2016 роками космічний апарат Rosetta досліджував з близької відстані комету Чурюмова-Герасименко (67P/Churyumov-Gerasimenko), відкриту в 1969 р. двома українськими астрономами. За ці два роки автоматичний розвідник неодноразово зіткнувся з явищем, чимось схожим на негоду, в яку ми можемо потрапити на Землі.

Наведений знімок був зроблений зондом Rosetta під час перебування поблизу комети. На перший погляд це виглядає як сніг, але насправді те, що ми бачимо, є зернятками космічного пилу, що пролітають перед камерою апарата.

Комети іноді називають «брудними сніжками», оскільки вони складаються головним чином із льоду та пилу. Коли вони, рухаючись по своїх витягнутих орбітах, опиняються недалеко від Сонця, його тепло нагріває поверхню кометних ядер і змушує лід випаруватися. Разом зі струменями пари в космос потрапляє деяка кількість пилу. Підлетівши близько до комети Чурюмова-Герасименко, Rosetta зіткнулася з великою кількістю таких «пилових штормів» і пережила багато ударів пилових частинок.

Але, незважаючи на небезпеку, яку несе з собою кометний пил, він є надзвичайно цікавим для вчених на Землі. Протягом своєї місії Rosetta дослідила десятки тисяч пилових зерен, отримавши важливу інформацію, що допомагає нам краще зрозуміти, з чого «будувалася» Сонячна система.

Cool Fact

Як і багато інших космічних апаратів, Rosetta використовувала для навігації зоряні датчики. Тим не менше, час від часу її навігаційна камера починала «орієнтуватися» на пилові зерна, приймаючи їх за далекі зірки!

Share:

Mehr Neuigkeiten
14 September 2020
10 September 2020
3 September 2020

Bilder

Kometensturm
Kometensturm

Printer-friendly

PDF File
1020,9 KB